Kui kahtlustad endal või oma lähedasel kuulmislangust, siis võta ühendust meie keskusega ja anname juhised edaspidiseks tegevuseks. 

Oleme Sotsiaalkindlustusameti koostööpartner, tänu millele saame väljastada kuuldeaparaate riigi toetusega. Toetuse saamiseks on vajalik:


Kui on olemas tõend ja isikliku abivahendi kaart, siis leiame meie keskusesse sobiva aja kuulmisuuringuks ja kuuldeaparaadi sobitamiseks. Vastuvõtul saab tutvuda erinevate võimalustega (kõrvasisesed ja -välised aparaadid, lisaseadmed jms).

Kuulmisuuring (ehk audiogramm) tehakse spetsiaalse aparaadiga vaikses ruumis. Uuring aitab määrata kuulmise seisundit ja kuulmislanguse astet. Aparaadi valime koostöös kliendiga vastavalt audiogrammi tulemustele ning võttes arvesse ka inimese enda eluviisi. Iga aparaat seadistatakse vastavalt inimese audiogrammile. 

Vastuvõtud toimuvad meie Tallinna keskuses ning ka paljudes teeniduspunktides üle EestiKuulmisuurija vastuvõtt ja kuulmisuuring on meie keskuses TASUTA. 

Kuuldeaparaatide ja lisaseadmete täishinnad leiad SIIT.

 

Aktiivsusgrupid

Kui saate aparaadi soetada riigipoolse soodustusega on hea teada seda, et riigipoolse soodustuse suurus oleneb sellest, millisesse aktiivsusgruppi kuulute. Erinevatele gruppidele on erinevad piirhinnad. Piirhind on abivahendi suurim maksumus, millest riik oma osa hüvitab. 

Riik tasub piirhinnast (288 €) 90 % – I aktiivsusgrupp
Gruppi kuulub inimene, kes kasutab aparaati keskmiselt 1–5 päeva nädalas, keskmiselt vähemalt 2h päevas ning kelle kasutuskeskkond eeldab igapäevategevustes lihtsat suulist suhtlust.

Riik tasub piirhinnast (680 €) 90 % – II aktiivsusgrupp
Gruppi kuulub kuuldeaparaadi kasutaja, kes kasutab aparaati vähemalt viis päeva nädalas, keskmiselt kaheksa tundi päevas ning igapäevaselt vähemalt kolmes erinevas kasutuskeskkonnas. Kasutuskeskkonnas peab igapäevaselt olema vähemalt 4h suulist suhtlust ning aparaat on keerukamate suhtlussituatsioonide tõttu nõudlikum. Kuuldeaparaadi soetamise hetkel peab kuuldeaparaadi ostja osalema aktiivselt tööturul või omandama alus-, põhi-, kesk- või kõrgharidust. 

Veel täpsema info leiate SIIT

 

Hooldus ja remont

NB! Kuuldeaparaadid vajavad regulaarset hooldust. Kõrvasisese aparaadi hooldusjuhis on leitav SIIT, kõrvataguse aparaadi hooldusjuhis on leitav SIIT
Meie keskus tegeleb ka kuuldeaparaatide, otsikute jms hoolduse ja remondiga, nõustamise, järelseadistuse ning lisaseadmete ja patareide müügiga. 

 

Küsimuste või probleemide korral võtke meiega kindlasti ühendust!