• opn2.png
  • Ria2_Family_with_Streamer2.jpg
  • Dynamo_line-up.jpg
  • P019_SenseiSP_GoldMedal_without_BG.jpg
  • Alta2_family.jpg
  • P127_Opn_miniRITE_R_68RoyalBlue_Speaker85_BassDomeDV_L_68RoyalBlue_Speaker85_BassDomeDV_101.jpg
  • Opn-Line-up.jpg
  • P056_CL_Heroshoot_Black_Streamer_V02.jpg
  • Nera2_IIC_designRITE_miniRITE.jpg

Kontaktid

Kuulmisrehabilitatsiooni Keskus
Pärnu mnt 106, Tallinn (vt kaarti)
Klienditeenindus E–R 9–15
Telefon +372 645 4046
info@heakuulmine.ee
Teeninduspunktid Eestis

 

SEITSE LIHTSAT SAMMU PAREMAKS KUULMISEKS

 

 Esimestel kuuldeaparaadi kasutamise päevadel ja nädalatel kogete helisid, mida te pole kaua aega kuulnud.

 

1.    Koduses vaikuses

 Püüa harjuda kõikide uute helidega, mida hakkasid aparaati kandes kuulma. Kui kuuldeaparaat väsitab teid, võtke see ära ja puhake veidi. Pidevalt pikendage kandmise aega. Varsti suudate kanda aparaati kogu ärkveloleku aja. Ärge ehmatage kui kuulete täiesti uusi, erinevaid helisid. Kui need helid häirivad ka pikemaajalise kasutamise järgselt, pöörduge kuulmiskeskusesse.

 

2.    Vestlemine kaaslasega

 Soovitame alguses harjutada kaaslasega vestelemist vaikses ruumis. Vaadake oma vestluspartnerile otsa, et teil oleks võimalik näha kaasvestleja huuli. Paluge tal rääkida rahulikult ja aeglaselt. Võtab aega, kuni aju harjub uute helidega ja te saate selgelt aru kaasvestlejast.

 

3.    Grupivestlus

 Grupis olles saadab teid tavaliselt suurem mürafoon ja see raskendab kõnest arusaamist. Pöörake pea alati isiku poole, keda soovite kuulda ja vajadusel paluge tal öeldut korrata. Kui teie aparaadil on võimalik aktiveerida suundmikrofon, siis muutke programmi. Mõlemas kõrvas aparaadi kandmine suurendab kõnest arusaamist mürafoonil.

 

4.    Raadio ja TV kuulamine

 Algul kuulake uudiste kommentaatoreid kuna nende kõne on tavalisest selgem, seejärel kuulake teisi programme. Raadio/TV helivaljus peab olema reguleeritud normaalsele helitugevusele. Vajadusel istuge lähemale või reguleerige oma aparaadi helivaljust (osadel mudelitel). Kui Raadio ja TV kuulamine on raskendatud, pöörduge kuulmiskeskusesse lisaseadmete kohta info saamiseks.

 

5.    Telefonipooli kasutamine

Mõningates kirikutes, teatrites, kinodes või mujal on installeeritud magnetsilmus abistamaks kuuldeaparaatide kasutajaid. Sellistes ruumides on vastavad kleebised. Alati palume täpsustada teenindajalt, kas magnetsilmus on installeeritud. Sellistes ruumides palume kuuldeaparaati kasutada telefonipooli programmiga.

 

6.    Rääkimine telefoniga

Telefoni kasutades asetage telefonitoru kõrvalesta kohale pea vastu selliselt, et telefoni valjuhääldi ava oleks kuuldeaparaadi mikrofoni kohal. Leidke asend, kus aparaat ei vilista ja kuuldavus on parim.

 Kui teil on lauatelefon, mille toru on ühendatud juhtmega telefoniaparaadi külge, saate kuulata telefonist kõnet läbi telefonipooli programmi (kui kuuldeaparaat seda võimaldab)

 Telefonipooli võivad sattuda häired elektrilistest masinatest ja elektroonikaseadmetest. Ohutu kaugus on 2-3 meetrit sellistest seadmetest, vältimaks müra.

 Kui telefoniga rääkimine on raskendatud pöörduge kuulmiskeskusesse lisaseadmete hankimiseks.

 

7.    Mobiilid ja juhtmeta telefonid

Teie kuuldeaparaat töötab kõikide enamlevinud mobiiltelefonidega ja ka juhtmevabade telefonidega. Kahjuks võib ette tulla ka telefone, mis ei vasta rahvusvahelistele normidele. Asetage telefon kõrvalesta kohale pea vastu selliselt, et telefoni valjuhääldi ava oleks kuuldeaparaadi mikrofoni kohal. Leidke asend, kus aparaat ei vilista ja kuuldavus on parim. Kui telefoniga rääkimine on raskendatud, pöörduge kuulmiskeskusesse lisaseadmete hankimiseks.

 

Kasutage aparaate kogu ärkveloleku aja vältel. Kuuldeaparaat ei taasta normaalset kuulmist kuid parandab suhtluskvaliteeti. Kui teil on mõlema kõrva jaoks kuuldeaparaat, kasutage mõlemat. Liiga harv kuuldeaparaadi kasutamine ei võimalda saada täit kasu kuuldeaparaadist ja te ei suuda ümbritsevaid helisid õigesti tajuda.

 

Vaata ka:

Kõrvasisese aparaadi hooldus

Kõrvataguse aparaadi hooldus

Uudised


Real – Oticoni uus tippmudel

Tutvu hinnakirjaga


Loe lähemalt ajukuulmisest (BrainHearing)


OTICON More aparaadid! 


Uus teenus – KODUNÕUSTAMINE

Kuulmisuuring aparaadi reguleerimiseks või uue ostmiseks, Oticon´i kuuldeaparaadi reguleerimine, individuaalse kõrvaotsiku jäljendi võtmine.
Võta meiega ühendust


Uus Oticon Opn™
BrainHearing™ tehnoloogial põhinev kuuldeaparaat

Meie aju töötab usukumatul kiirusel, nüüd on olemas kuuldeaparaat, mis suudab selle kiirusega sammu pidada. Oticon Opn on tark
valik pingutustevaba ja loomuliku kuulmise jaoks! Loe aparaadi kohta lähemalt


Partnerid 

   


Tutvu privaatsuspoliitikaga