Millal mõelda kuuldeaparaadi vahetamisele?

Nagu kõigel, mida me kasutame, on ka kuulmisabivahenditel piiratud eluiga. Aparaat on ju paljudel kasutusel igapäevaselt ja kulub nagu iga teinegi tarbeese.

Üldiselt peavad kuuldeaparaadid kenasti vastu umbes kolm kuni seitse aastat, mõnel inimesel kauemgi. Kui kaua aparaadi eluiga kestab, sõltub sellest, kui hästi seda on hoitud ja hooldatud ning mis seadmega tegemist on.

Enamik inimesi hakkab mõtlema kuulmisabivahendi asendamisele ainult siis, kui see lakkab töötamast. See pole aga ainus põhjus, miks tuleks aparaatide värskendamist kaaluda.

Kogete muutusi oma kuulmises

Meie kuulmine kipub vanusega halvenema. See tähendab, et ka meie kuulmisabivahendid peavad meiega kohanema. Kui tundub, et abivahendist ei ole enam eriti abi, ei aita ka seadme häälestamine, siis võib kuulmine olla muutunud ja antud abivahend ei ole enam piisav. Üleminek uuele ja võimsamale seadmele võib anda suurepäraseid tulemusi.

Muutused elus

Alustate uue tööga, kooliga, hobiga või hoopis kooselu uue kaaslasega? Uued helid ja sotsiaalsed olukorrad võivad seadmetele seada rohkem nõudmisi. Kui algselt sobitati kuuldeaparaadid vaiksema elustiili järgi, siis nüüd võivad need uued olukorrad nõuda kuulmisabivahendeid, millel on rohkem võimsust ja uusi võimalusi.

Soovite rohkem ühenduvust enda ümber oleva maailmaga

Kuulmistehnoloogia arengud on toonud kaasa palju funktsioone, mis polnud veel mõni aasta tagasi saadaval. Oticoni kuuldeaparaadid on nutikamad kui kunagi varem, töötades koos sinu ajuga, et paremini eraldada vestlust taustamürast, suurendada arusaamist ja vähendada kuulamisest tingitud väsimust.

Tänaseid täiustatuid kuuldeaparaate saab lisatarvikute abil hõlpsasti ühendada ümber olevate elektroonikaseadmetega – televiisorid, arvutid, nutitelefonid, helitehnika ja muu.  Valikuid on rohkem kui kunagi varem nii suuruse kui ka sobivuse osas. Täpsemat infot ühendusvõimaluste kohta saab kuulmisuurijalt.

Tagavara

Lisaks on alati hea, kui on vähemalt üks kuuldeaparaatide paar tagavaraks. Näiteks kui aparaat läheb katki, kaob ära ning uue soetamine ja remontimine võtab aega, siis võib tekkida periood, kus oled ootamatult abivahenditeta. Kui sinu aparaat on vanem kui 4 aastat, siis soovitamegi soetada uued juba ka sellepärast, et tagavara oleks olemas. Mõni kasutab vanemaid aparaate näiteks trenni tehes ja pärast paneb uuemad kõrva, nii tekib võimalus, et aparaadid saavad vahepeal kuivada ja see on kuuldeaparaatide elueale väga oluline.

 

Võta meiega ühendust kui tundub, et vajaksite uusi aparaate. Esmalt vaatame muidugi olemasolevate kuuldeaparaatide seisukorrad üle, võib-olla vajavad aparaadid lihtsalt järelseadistamist.

NB! Riigipoolse toetusega on võimalik kuuldeaparaate soetada iga 3–4 aasta tagant. Täpsemate tingimuste kohta saab lugeda Sotsiaalkindlustusameti kodulehelt või uuri lisa meilt.