Kuuldeaparaadi soetamine riigipoolse toetusega

Kui kahtlustad endal või oma lähedasel kuulmislangust, siis võta meiega ühendust ja aitame edaspidiste toimingute osas.

Kuuldeaparaate saab alati osta täishinnaga, kuid oleme ka Sotsiaalkindlustusameti koostööpartner, mis annab võimaluse meie juurest soetada aparaate riigi toetusega.

Aparaatide hinnakiri

Soodushinnaga kuuldeaparaatide soetamine

  • Toetuse saamiseks on vajalik kõrva-nina-kurguarsti või audioloogi tõend, mis tõestab, et inimene vajab kuuldeaparaati.
  • Kõrva-nina-kurguarsti või audioloogi tõendiga võid pöörduda ükskõik millise kuulmiskeskuse poole, kes on Sotsiaalkindlustusameti partneriks.
  • Kui tõend on olemas, siis pöördu meie keskusesse kuulmisuuringuks ja kuuldeaparaadi sobitamiseks. Vastuvõtule tuleb kaasa võtta isikut tõendav dokument ja võimaluse korral kõrva-nina-kurguarsti või audioloogi tõend paberkandjal.

 

Vastuvõtul nõustab ja tutvustab kuulmisuurija erinevaid võimalusi (kõrvasisesed ja -välised aparaadid, lisaseadmed jms).

Kuulmisuurija teostab kuulmisuuringu (audiogrammi), mis tehakse spetsiaalse aparaadiga. Uuring aitab määrata kuulmise seisundit ja kuulmislanguse astet. Kuulmisabivahendid valime koostöös, võttes arvesse sinu eluviisi ja audiogrammi tulemusi.

Aktiivsusgrupid

NB! Kui saate aparaadi soetada riigipoolse soodustustega, on hea teada, et riigipoolse soodustuse suurus oleneb sellest, millisesse aktiivsusgruppi kuulute. Erinevatele gruppidele on erinevad piirhinnad. Piirhind on abivahendi suurim maksumus, millest riik oma osa hüvitab.

Riik tasub piirhinnast (350 €) 90 % – I aktiivsusgrupp
Gruppi kuulub inimene, kes kasutab aparaati keskmiselt 1–5 päeva nädalas, keskmiselt vähemalt 2h päevas ning kelle kasutuskeskkond eeldab igapäevategevustes lihtsat suulist suhtlust.

Riik tasub piirhinnast (736 €) 90 % – II aktiivsusgrupp / III aktiivsusgrupp (lapsed)
Gruppi kuulub kuuldeaparaadi kasutaja, kes kasutab aparaati vähemalt viis päeva nädalas, keskmiselt kaheksa tundi päevas ning igapäevaselt vähemalt kolmes erinevas kasutuskeskkonnas. Kasutuskeskkonnas peab igapäevaselt olema vähemalt 4h suulist suhtlust ning aparaat on keerukamate suhtlussituatsioonide tõttu nõudlikum. Kuuldeaparaadi soetamise hetkel peab kuuldeaparaadi ostja osalema aktiivselt tööturul või omandama alus-, põhi-, kesk- või kõrgharidust.

 

NB! Riigipoolse toetusega on võimalik kuuldeaparaate soetada iga 3–4 aasta tagant. Täpsemate tingimuste kohta saab lugeda Sotsiaalkindlustusameti kodulehelt või uuri lisa meilt.

Loe ka: Millal mõelda kuuldeaparaadi vahetamisele?

Küsimuste korral võta meiega ühendust