Oticon Opn Play
- Tüüp: miniRITE, miniRITE R, miniRITE T, BTE PP
- Kuulmislangus: kerge kuni raske
- Olemas nii laetav kui ka patareidega kuuldeaparaadid
Vastupidav
Aparaat on loodud arvestades laste aktiivset elustiili.
Lõhkumiskindel patareikate
Patareikate aitab hoida patareid uudishimulike sõrmede eest kättesaamatus kohas.
IP68 sertifitseeritud
Tolmu- ja veekindel, vastupidav niiskusele ja erinevatele temperatuuridele.
Vaba allergeenidest
Välistatud on üle 200 võimaliku kahjuliku materjali, sh ftalaadid. Täielikult hüpoallergeenne.
LED-tuli
LED-tuli annab teistele visuaalse kinnituse, et aparaat töötab korralikult.
360º ligipääs helidele
Oticon Opn Play annab lapsele 360º ligipääsu maailmale ja aitab lapsel eristada olulist heli ebaolulisest ja segavast helist.
OpenSound Navigator™ tehnoloogia parandab kõne mõistmist mürarikkas keskkonnas ning toetab õppimist.
Paremad õppimisvõimalused lapsele
Kuulmislangusega lastel on võrreldes teiste lastega raskusi kõne tajumisel ja keeleoskuste arendamisel. Andke oma lapsele õppimise eelis koos Oticon EduMic’iga. EduMic ja Opn Play töötavad koos, et ületada klassiruumis esinevaid väljakutseid, pakkudes stabiilset ja selget juurdepääsu õpetaja häälele.
Lihtne juhtmevaba ühenduvus
Oticon Opn Play ühendub sujuvalt kaasaegsete nutitelefonide ja tahvelarvutitega.
Lisaseade ConnectClip annab lapsele juurdepääsu traadita voogedastusele muusika, filmide, telefonikõnede ja palju muu jaoks nutitelefonidest, tahvelarvutitest ja sülearvutitest. Kui on kaugemad distantsid või väga mürarikkad keskkonnad, siis kaugmikrofon ConnectClip teeb lapsele suhtlemise sõprade ja perega lihtsamaks.
Oticon ON rakendus. Rakendus pakub mitmesuguseid funktsioone, muutes Xceed Play kuuldeaparaatide juhtimise ja kasutamise lihtsaks.
Korduma kippuvad küsimused
-
Kuidas saab osta kuuldeaparaate riikliku soodustusega?
Oleme Sotsiaalkindlustusameti koostööpartner, mis annab võimaluse meie juurest soetada aparaate riigi toetusega.
Loe lähemalt postitust: Kuuldeaparaadi soetamine riigipoolse toetusega
-
Kuidas aparaate hooldada?
Vaata lähemalt:
Kuidas kõrvatagust (BTE) kuuldeaparaati hooldada?
Hooldusjuhiseid leiab ka Oticoni lehelt (ingliskeelsed illustreerivate videodega):
Kuidas puhastada kuuldeaparaate?
Kuidas vahetada filtrit?
Kuidas vahetada doomi?
Kuidas testida ja vahetada patareisid? -
Mida tähendavad lühendid miniRITE, BTE, CIC jne?
Kuuldeaparaatide mudelite juures näeb lühendeid miniRITE, miniBTE jne. Mida need tähendavad? Siin väike spikker:
Kõrvatagused aparaadid jagunevad suures plaanis kaheks:
- BTE (Behind-The-Ear) ehk kõige traditsioonilisem kõrvatagune aparaat, mille külge käib individuaalne otsak. Kõlar asub aparaadi sees ja kõrvaotsaku kaudu liigub heli kõrva. Vanasti olidki pea kõik aparaadid täpselt sellised klassikalised kõrvatagused aparaadid. Tehnoloogia arenguga on aga loodud:
- RITE (Receiver-In-The-Ear) ehk kõrvatagune aparaat, millel asub peenikese juhtme otsas kõlar. Heli jõuab kohe otse kuulmekäiku ja nii tekib vähem vilisemist ja heli on naturaalsem.
miniBTE ja miniRITE juurest võib leida veel järgmised lühendid:
- R (Rechargable) ehk laetav kuuldeaparaat, mis töötab patareideta.
- T (Telecoil) ehk kuuldeaparaat, millel on võimekus võtta vastu signaali silmusvõimenditest. Sellisel juhul ei tule heli läbi kuuldeaparaadi mikrofoni, vaid otse läbi silmusvõimendi süsteemi. Silmusvõimendeid võib näiteks leida teatrites, kontserdisaalides ja erinevates teenindusasutustes.
Kõrvasisesed aparaadid:
Kõik kõrvasisesed aparaadid tehakse täpselt sinu kõrva järgi. Kõrvasisesed kuuldeaparaadid ei pruugi kõikidele sobida. Näiteks ei sobi kõrvasisene aparaat lastele või väga kitsaste kuulmekäikudega inimestele. Kui tegemist on raske kuulmislangusega, siis võib vaja minna võimsamat kõrvatagust aparaati. Täpsemat infot jagab juba kuulmisuurija.- IIC (Invisible-in-the-canal) ehk kõige väiksem kuuldeaparaat, mis sobitub täielikult sinu kuulmekäiku. Nimetatakse nähtamatuks aparaadiks, sest teised inimesed seda ei näe.
- CIC (Completely-in-the-Canal) ehk kuulmekäiku sobituv kuuldeaparaat. Väike ja diskreetne kuuldeaparaat, mis ei ole küll nähtamatu, aga siiski piisavalt väike, et ei paista teistele silma.
- ITC (In-the-Canal) ehk kuulmekäiku sobituv kuuldeaparaat. On suurem ja seetõttu paljude jaoks kergem kasutada. Olemas on Bluetooth võimekus, mis aitab kerge vaevaga ühenduda erinevate seadmetega.
- ITE HS (In-the-Ear Half-Shell) ehk kõrvasisene kuuldeaparaat, mis täidab kõrvalesta seest juba rohkem. Neid aparaate on veelgi kergem kasutada, ühenduvad seadmetega.
- ITE FS (In-the-Ear Full-Shell) ehk kõrvasisene kuuldeaparaat, mis täidab ära terve kõrvalesta. Neid aparaate on suuruse tõttu kõige kergem kasutada, ühenduvad erinevate seadmetega.
-
Kaua kestab aparaatide garantii?
Oticon aparaatide garantii kestab 2 aastat.
Pakume ka remondi- ja hooldusteenust. Murede korral võta meiega kindlasti ühendust.
-
Kust kuuldeaparaate osta?
Tänapäeval saab pea kõike endale internetist otse koju tellida, sh ka kuulmisabivahendeid. Kuuldeaparaadid ja lisatarvikud tuleb aga seadistada vastavalt inimese kuulmislangusele. Universaalset kuulmisaparaati, mis sobiks kõikidele kuulmiskahjustustega inimestele, pole paraku olemas. Kuulmislanguse ulatus selgub pärast kuulmisuuringu teostamist. Kuulmisuurijad nõustavad ja leiavad sulle sobiliku kuuldeaparaadi ja häälestavad aparaadid täpselt sulle sobivaks. Lisaks pakub kuulmiskeskus ka hooldus- ja remonditeenuseid ning jooksvat tuge, mida pea kõik aparaadi kasutajad vajavad.
Meie soovitus on kuuldeaparaate soetada ainult professionaalsetest kuulmiskeskustest.
Tutvu meie keskuse aparaatidega: Kuuldeaparaadid
-
Kas kodus saab kuulmist testida?
Õigeid tulemusi annavad ainult kuulmiskeskuses ja meditsiiniasutuses teostatud kuulmisuuringud. Veebis leidub aga mitmeid kodus tehtavaid kuulmisteste, mida võib huvi pärast katsetada, kuid selle põhjal järeldusi teha ei ole kindlasti mõistlik.
Ingliskeelset Oticon’i online kuulmistesti saad proovida siin: www.oticon.com/your-hearing/online-hearing-test
Kui kahtlustad endal või oma lähedasel kuulmislangust, siis võta meiega ühendust ja aitame leida parimad lahendused!
-
Millal mõelda kuuldeaparaadi vahetamisele?
Nagu kõigel, mida me kasutame, on ka kuulmisabivahenditel piiratud eluiga. Aparaat on ju paljudel kasutusel igapäevaselt ja kulub nagu iga teinegi tarbeese. Üldiselt peavad kuuldeaparaadid kenasti vastu umbes kolm kuni seitse aastat, mõnel inimesel kauemgi. Kui kaua aparaadi eluiga kestab, sõltub sellest, kui hästi seda on hoitud ja hooldatud ning mis seadmega tegemist on. Enamik inimesi hakkab mõtlema kuulmisabivahendi asendamisele ainult siis, kui see lakkab töötamast. See pole aga ainus põhjus, miks tuleks aparaatide värskendamist kaaluda. LOE EDASI