Oticon Zircon

 • Tüüp: Kõrvatagused kuuldeaparaadid (BTE R, BTE T, miniRITE R, miniRITE T)
 • Kuulmislangus: kerge kuni sügav
 • Olemas nii laetavad kui ka patareidega variandid

 

Kõrvatagune kuuldeaparaat Oticon Zircon on mõeldud kerge kuni raske kuulmislangusega täiskasvanule. Aparaat tagab 360° ligipääsu helidele kasutades BrainHearing™ ja OpenSound Navigator™ tehnoloogiaid. Zircon ühildub ka Oticon CROS mudeliga.

BrainHearing™ ja OpenSound Navigator™ tehnoloogiad

OpenSound Navigator* on Oticoni võimas töötlustehnoloogia, mis pakub elumuutvaid eeliseid.

Toetudes Oticoni BrainHearing ehk ajukuulmise filosoofiale, tasakaalustab Oticon Zircon heli kõigist suundadest ja hoiab kõne selgena, võimaldades mugavalt leida ja keskenduda sellele, mida soovite kuulda. OpenSound Navigator suudab vähendada soovimatut müra, isegi sõnade vahel. Töötades ülivõimsal kiirusel, tasakaalustab see pidevalt heli keskkonda, tagades samal ajal pideva juurdepääsu kõikidele olulistele helidele ja kõnele.

OpenSound Navigator tehnoloogia kasutab kolme lihtsat sammu:

 • Analüüs: skaneerib 360° helikeskkonda üle 500 korda sekundis, et tuvastada müra ja eraldada see kõnest
 • Tasakaal: vähendab kiiresti valju müra tasemeid konkreetsetest suundadest, säilitades samal ajal kõne
 • Müra eemaldamine: vähendab kiiresti müra, ka sõnade vahel.

*OpenSound Navigator on saadaval ainult Oticon Zircon 1 mudelis.

Rõõmus mees kasutamas Oticon Zircon kuuldeaparaati

Ühendu helidega kõikjal enda ümber

Oticon Zirconiga pakub paljusid ühenduvusvõimalusi.

 • Käed-vabad telefonikõned ja videokõned valitud iPhone’idelt, iPad’idelt ning valitud Android™ seadmetelt*.
 • Heli otse televiisorist Oticoni TV adapteriga.
 • Kasutage Oticon Companion rakendust kuuldeaparaadi hõlpsaks ja diskreetseks juhtimiseks.
 • Tehke käed-vabad kõnesid mistahes nutitelefonist või ühendage kaugmikrofon ConnectClip’iga.
 • Töötab koos EduMic’iga: ühendub otse õpetajate/kõnelejate, mikrofonisüsteemide, arvutite, tahvelarvutite ja palju muuga.

*Android-seadmetel peab olema ASHA tugi, et võimaldada otseühenduvust Oticon Zirconiga. iPhone’id ja iPad’id peavad toetama kahepoolset käed-vaba suhtlust. Lisateabe saamiseks ja ühilduvate seadmete vaatamiseks külastage palun oticon.com/support/compatibility või küsige lisa meilt.

Korduma kippuvad küsimused

 • Kuidas saab osta kuuldeaparaate riikliku soodustusega?

  Oleme Sotsiaalkindlustusameti koostööpartner, mis annab võimaluse meie juurest soetada aparaate riigi toetusega.

  Loe lähemalt postitust: Kuuldeaparaadi soetamine riigipoolse toetusega

 • Kuidas aparaate hooldada?
 • Mida tähendavad lühendid miniRITE, BTE, CIC jne?

  Kuuldeaparaatide mudelite juures näeb lühendeid miniRITE, miniBTE jne. Mida need tähendavad? Siin väike spikker:

  Kõrvatagused aparaadid jagunevad suures plaanis kaheks:

  • BTE (Behind-The-Ear) ehk kõige traditsioonilisem kõrvatagune aparaat, mille külge käib individuaalne otsak. Kõlar asub aparaadi sees ja kõrvaotsaku kaudu liigub heli kõrva. Vanasti olidki pea kõik aparaadid täpselt sellised klassikalised kõrvatagused aparaadid. Tehnoloogia arenguga on aga loodud:
  • RITE (Receiver-In-The-Ear) ehk kõrvatagune aparaat, millel asub peenikese juhtme otsas kõlar. Heli jõuab kohe otse kuulmekäiku ja nii tekib vähem vilisemist ja heli on naturaalsem.

   

  miniBTE ja miniRITE juurest võib leida veel järgmised lühendid:

  • R (Rechargable) ehk laetav kuuldeaparaat, mis töötab patareideta.
  • T (Telecoil) ehk kuuldeaparaat, millel on võimekus võtta vastu signaali silmusvõimenditest. Sellisel juhul ei tule heli läbi kuuldeaparaadi mikrofoni, vaid otse läbi silmusvõimendi süsteemi. Silmusvõimendeid võib näiteks leida teatrites, kontserdisaalides ja erinevates teenindusasutustes.

   

   

   

  Kõrvasisesed aparaadid:
  Kõik kõrvasisesed aparaadid tehakse täpselt sinu kõrva järgi. Kõrvasisesed kuuldeaparaadid ei pruugi kõikidele sobida. Näiteks ei sobi kõrvasisene aparaat lastele või väga kitsaste kuulmekäikudega inimestele. Kui tegemist on raske kuulmislangusega, siis võib vaja minna võimsamat kõrvatagust aparaati. Täpsemat infot jagab juba kuulmisuurija.

  • IIC (Invisible-in-the-canal) ehk kõige väiksem kuuldeaparaat, mis sobitub täielikult sinu kuulmekäiku. Nimetatakse nähtamatuks aparaadiks, sest teised inimesed seda ei näe.
  • CIC (Completely-in-the-Canal) ehk kuulmekäiku sobituv kuuldeaparaat. Väike ja diskreetne kuuldeaparaat, mis ei ole küll nähtamatu, aga siiski piisavalt väike, et ei paista teistele silma.
  • ITC (In-the-Canal) ehk kuulmekäiku sobituv kuuldeaparaat. On suurem ja seetõttu paljude jaoks kergem kasutada. Olemas on Bluetooth võimekus, mis aitab kerge vaevaga ühenduda erinevate seadmetega.
  • ITE HS (In-the-Ear Half-Shell) ehk kõrvasisene kuuldeaparaat, mis täidab kõrvalesta seest juba rohkem. Neid aparaate on veelgi kergem kasutada, ühenduvad seadmetega.
  • ITE FS (In-the-Ear Full-Shell) ehk kõrvasisene kuuldeaparaat, mis täidab ära terve kõrvalesta. Neid aparaate on suuruse tõttu kõige kergem kasutada, ühenduvad erinevate seadmetega.
 • Kaua kestab aparaatide garantii?

  Oticon aparaatide garantii kestab 2 aastat.

  Pakume ka remondi- ja hooldusteenust. Murede korral võta meiega kindlasti ühendust.

 • Kust kuuldeaparaate osta?

  Tänapäeval saab pea kõike endale internetist otse koju tellida, sh ka kuulmisabivahendeid. Kuuldeaparaadid ja lisatarvikud tuleb aga seadistada vastavalt inimese kuulmislangusele. Universaalset kuulmisaparaati, mis sobiks kõikidele kuulmiskahjustustega inimestele, pole paraku olemas. Kuulmislanguse ulatus selgub pärast kuulmisuuringu teostamist. Kuulmisuurijad nõustavad ja leiavad sulle sobiliku kuuldeaparaadi ja häälestavad aparaadid täpselt sulle sobivaks.  Lisaks pakub kuulmiskeskus ka hooldus- ja remonditeenuseid ning jooksvat tuge, mida pea kõik aparaadi kasutajad vajavad.

  Meie soovitus on kuuldeaparaate soetada ainult professionaalsetest kuulmiskeskustest.

  Tutvu meie keskuse aparaatidega: Kuuldeaparaadid

 • Kas kodus saab kuulmist testida?

  Õigeid tulemusi annavad ainult kuulmiskeskuses ja meditsiiniasutuses teostatud kuulmisuuringud. Veebis leidub aga mitmeid kodus tehtavaid kuulmisteste, mida võib huvi pärast katsetada, kuid selle põhjal järeldusi teha ei ole kindlasti mõistlik.

  Ingliskeelset Oticon’i online kuulmistesti saad proovida siin: www.oticon.com/your-hearing/online-hearing-test

  Kui kahtlustad endal või oma lähedasel kuulmislangust, siis võta meiega ühendust ja aitame leida parimad lahendused!

 • Millal mõelda kuuldeaparaadi vahetamisele?

  Nagu kõigel, mida me kasutame, on ka kuulmisabivahenditel piiratud eluiga. Aparaat on ju paljudel kasutusel igapäevaselt ja kulub nagu iga teinegi tarbeese. Üldiselt peavad kuuldeaparaadid kenasti vastu umbes kolm kuni seitse aastat, mõnel inimesel kauemgi. Kui kaua aparaadi eluiga kestab, sõltub sellest, kui hästi seda on hoitud ja hooldatud ning mis seadmega tegemist on. Enamik inimesi hakkab mõtlema kuulmisabivahendi asendamisele ainult siis, kui see lakkab töötamast. See pole aga ainus põhjus, miks tuleks aparaatide värskendamist kaaluda. LOE EDASI